DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 3000 Kč

info@onlineparfem.cz

+421944 265 338

BLOG

4 důvody proč milujeme vůně

    Vonné oleje, voňavky a parfémy byly součástí života lidí už odpradávna. Dnes je naprosto běžné, že jsou vůně přidávané do kosmetických produktů, svíček, dokonce i do samotného oblečení. Existuje mnoho názorů, proč jsou parfémy a vůně jako takové stále více a více vyhledávané. My jsme pro Vás vybrali čtyři důvody, které se vztahují téměř na každého z nás ...

 

1. Hormony hýbou světem

Hormóny hýbu svetom

 

  Slovo feromon pro nás už dávno není cizím pojmem. Příroda to zařídila tak, že tyto hormony, které stimulují sexuální vzrušení, jsou vlastně reakcí na konkrétní čichový vjem. V mnoha parfémech dnes můžeme najít napodobeniny těchto lidských hormonů a i reklamní kampaně jsou šikovně postavené na méně či více skryté narážce na sexuální podtón propagované vůně.
     Dalo by se tedy říci, že jedním z důvodů, proč nosíme parfémy, je snaha o zaujetí opačného pohlaví a zvýšení našeho přirozeného sex-appealu. Využíváme přitom přirozeně čich, jako jeden z nejsilnějších smyslů. Ne nadarmo se říká, že správný parfém Vám zvýší sebevědomí a podtrhne Vaši přitažlivost.

 

2. Stát se nezapomenutelným

Stať sa nezabudnuteľným

    

    Existuje silné propojení mezi centrem paměti a čichovými vjemy. Zjednodušeně řečeno, při určité vůni se nám většinou vybaví nějaký konkrétní pocit, osoba nebo zážitek. Například vůně čokolády Vám může připomínat dětství, máminy koláče nebo rodinné oslavy.
    Obchodní společnosti se naučili s tímto propojením šikovně pracovat a proto jednoduché přidání vůně čokolády například do tělového mléka se stalo skvělým marketingovým tahem. Lidé rádi vzpomínají, rádi se vracejí k pozitivním emocím. Díky konkrétním vůním se můžeme snadno a opakovaně cítit šťastní ...

 

3. Uvolnění a relax

Uvoľnenie a relax

 

    My všichni občas potřebujeme menší únik z reality. Ať už jsme vystresovaní manažeři, unavené matky nebo láskou zklamaní teenageři. Tento únik často podvědomě hledáme v příjemných masážích s vonnými oleji, v pěnových lázních s vonnými svíčkami, nebo v horké sprše s naším oblíbeným sprchovým šamponem.

    Ať už mají vůně terapeutický účinek nebo ne, bezpochyby nás uvolňují, pomáhají nám odbourávat stres, léčí naši unavenou mysl i tělo. Pokud se obklopíme vůněmi, které máme rádi a najdeme si i ten vhodný parfém, vytvoříme si vlastní ochrannou bublinu, která nás snadno odnese pryč od náporu zrychleného tempa života.

 

4. Ukaž své JA

Ukáž svoje JA

Posledním, ale zároveň nejvýznamnějším důvodem oblíbenosti vůní a parfémů je možnost projevení vlastní individuality. Široká škála a neomezené kombinace esencí nám umožňují experimentovat, měnit a hlavně si nakonec vybrat "to pravé ořechové".

     Zvolit si parfém, jehož tóny budou naplno odrážet Vaše JA. Podtrhnou Vaši osobnost, povahové rysy a Váš temperament. A pokud dnes máte náladu na lehký závan radostného pomerančového květu, už zítra to můžete změnit na vášnivé a neodolatelné pižmo. Fantazii a možnostem na změnu se meze přece nekladou.

A pohrát se s vůní je také způsob, jak si zpříjemnit a ozvláštnit Váš život ...

Odhoďte své starosti alespoň na chvilku a zkuste to například i s jednou z našich originálních voňavých novinek.Komentáře

Zatím nebyl vložený žádný komentář.


Komentáře můžou přidávat jen registrovaní uživatelé.SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Přihlaste se k odběru novinek