DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 3000 Kč

info@onlineparfem.cz

+421944 265 338

BLOG

Christian Dior - módní ikona a originální osobnost

"Parfém, který nosíte o Vás napoví více, než Vaše písmo ..."

Slavné slova francouzského génia, jakým byl Christian Dior mají nadčasovou váhu. Parfémy, které nesou jeho značku jsou vždy zárukou kvality a nevtíravého luxusu. Víte, kým vlastně byl a co ovlivnilo jeho uměleckou dráhu?

Máme pro Vás pár zajímavých faktů z jeho života ...

 

Dítě z dobré rodiny

Narozdíl od jeho vrstevníků, Christian Dior se narodil v roce 1905 do bohaté rodiny, jako syn zámožného obchodníka. V pěti letech se spolu se čtyřmi sourozenci přestěhovali do honosného prostředí Paříže.

Rodiče dbali na jeho vzdělání a měli s ním velké plány. Přáli si, aby pracoval jako úspěšný diplomat pro francouzskou vládu. Christian měl však jiné záměry a koníčky.

 

Milovník architektury a umění

Od útlého dětství zbožňoval kreslení. Dokázal naskicuji jakýkoliv předmět a jeho umělecké cítění bylo více než zjevné. Toužil se věnovat i architektuře a vždy tvrdil, že šaty představují určitý druh architektury, která vyzdvihuje proporce ženského těla.
Na začátku se živil pouličním prodejem svých skic a návrhů. Později si otevřel malou galerii, kde s přítelem prodávaly díla umělců, mezi nimiž byl například i Pablo Picasso.

 

 

Krejčí pro manželky nacistů

Během let Velké hospodářské krize byl nucen svou galerii zavřít a v roce 1940 nastoupil do vojenské služby. Po jejím skončení začal pracovat pro návrhářku Lucien Long a tu začalo jedno z nejkontroverznějších období jeho života. Jako mnoho jiných návrhářů, i Dior vytvářel návrhy pro ženy německých nacistických důstojníků a francouzských kolaborantů. Ačkoli je zato ještě i dnes odsuzován, v té době to byl jediný způsob, jak naplnit své finanční i umělecký potřeby.

 

Milující bratr


Během válečných let byla jeho sestra, jako členka francouzského odboje, zatčena gestapem a deportována do koncentračního tábora. Naštěstí přežila a byla v roce 1945 osvobozena. O dva roky později nazval Christian Dior svůj debutový parfém Miss Dior a věnoval ho tak své milované sestře.

miss dior

Pověrčivý puntičkář


Kromě uměleckého nadání byl Dior pověstný ještě svou obrovskou pověrčivostí. Tato jeho vlastnost se věkem dokonce zhoršovala. Jeho přátelé tvrdili, že žádná prohlídka se nemohla konat bez předem vyložených tarotových karet a porady s jeho osobní věštkyní. Jeho šťastným talismanem byly květiny lilie a vždy si našel způsob, jak je zakomponovat do doplňků při módní přehlídce.

Celosvětově uznávaný návrhář


Dior založil svůj vlastní módní byznys v roce 1946 v Paříži a v tomto roce předvedl i svou první kolekci, která mu přinesla okamžitou slávu a Paříži navrátila ztracený lesk. Jeho modely dostaly název "New Look" a sám Dior měl možnost prezentovat jejich dokonce i před britskou královskou rodinou.
Postupně se jeho módní dům rozšířil do New Yorku a získal si obrovskou a prestižní klientelu. V roce 1948 začal vyrábět parfémy a po Miss Dior přišla na svět nezapomenutelná Diorama.

Jméno Dior se zanedlouho začalo spojovat i s módními doplňky, kožešinou a botami, čímž vznikl kompletní model pod touto značkou.

dior

Celosvětová popularita jména Christian Dior je stejně živá a intenzivní i dnes, 60 let po jeho náhlém odchodu.

dior parfumy
Pokud se chcete stát součástí této ikonické značky, vyberte si některou z našich Christian Dior vůní. Uvidíte, že si ji zamilujete na celý život ...Komentáře

Zatím nebyl vložený žádný komentář.


Komentáře můžou přidávat jen registrovaní uživatelé.SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Přihlaste se k odběru novinek