DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 3000 Kč

info@onlineparfem.cz

+421944 265 338

BLOG

Druhy parfémů

Když nahlédneme do světa voňavek, tak zjistíme, že není voňavka jako voňavka. Tyto se dělí na několik druhů, lišících se od sebe způsobem přípravy a koncentrací vonných látek. Obvykle od množství aromatických esencí závisí výsledná cena kupovaného parfému a jeho intenzita. Pokud se ztrácíte mezi jednotlivými označeními na konkrétních výrobcích, následující text vás rychlým exkurze seznámí se zavedenými označeními.

Parfum je nejvíce koncentrovaným druhém ze všech voňavek a samozřejmě i nejdražším na trhu. Jeho vůně je nejintenzivnější a nejdéle vydrží. Obvykle se skládá z obrovského množství přísad a podíl vonných olejů ve výsledném produktu je 20 až 50%.

Eau de parfum (Parfémová voda) je substance vonných olejů smíchaných s alkoholem. Vonné oleje obvykle představují 10 až 15% objemu takové voňavky. Oproti klasickému parfému cena klesá.

Eau de toilette (toaletní voda nebo kolínská) je lehčí forma voňavky, většinou určité specifické vůně s menším počtem přísad. Vonné oleje jsou zastoupeny v kolínské běžně v koncentraci 3 až 8% a jsou rozpuštěné v alkoholu. Kolínská voda je řidším mixem vonných esencí s alkoholem, jehož účelem je zanechat decentnější vůni.

Parfémový hydrát je voňavka bez obsahu alkoholu ve formě spreje. Olej rozpuštěný ve vodě bez alkoholu zanechává na pokožce jemnou voňavou vrstvu. Ideální je do horkého počasí, protože méně vysouší pokožku.

Přirozený (mechanický) sprej založený na bázi pumpičky a není aerosolu je určen k aplikování decentní vůně. V tomto případě se již spíše jedná o aplikační formu jako o druh.

Především s prvními třemi označeními se setkáte při výběru parfémů. Pochopení, co jednotlivé označení znamenají, vám nejen ozřejmí cenu voňavky, ale nasměruje vás i na správné použití. Zatímco nejvyšší koncentráty parfémů se aplikují decentně a řekněme při speciálních příležitostech, na běžné nošení postačí třeba toaletní nebo parfémová voda. Tak jako parfémy vhodně doplňují celkovou eleganci člověka, dokáží jeho harmonii i rozhodit. Příliš silná koncentrace vůně působí spíše odstrašující účinek a velmi těžkým dojmem. Parfém musí svého nositele nebo nositelku obalit neodolatelným závojem a ne udusit kouzlo osobnosti.Komentáře

Zatím nebyl vložený žádný komentář.


Komentáře můžou přidávat jen registrovaní uživatelé.SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Přihlaste se k odběru novinek