DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 3000 Kč

info@onlineparfem.cz

+421944 265 338

BLOG

Miss Dior,Miss Dior Chérie, Miss Dior Couture Edition

Miss Dior
Osobnost módního návrháře Christiana Diora není třeba příliš představovat. Ve světě módy se stal ikonou v polovině 20. století. K módě neodmyslitelně patří i parfémy a není tedy překvapivé, že se Dior rozhodl vstoupit i na tento trh. Událo se tak v roce 1947, kdy světu představil svou úplně první vůni Miss Dior.
Miss Dior měla být doplněním Diorova návrhářského stylu New Look. Parfém vzbudil hned po uvedení obrovský zájem, avšak reakce něj nebyly zcela pozitivně. Zpočátku se objevovaly četné odmítavé reakce, způsobené jeho netradičním složením a atypickou vůní. Originalita Miss Dior spočívala v absenci květů, koření a ovoce, což je pro parfémy dost nezvyklá volba. Parfém řadíme do kategorie s převahou jehličí, dřeva, pryskyřice a mechu. Parfém po aplikaci vyvolá silnou a zatuchlou vůni, která se po chvíli vytratí a přejde do dřevitých tónů. Vůně byla netradiční na dobu svého vzniku a dnes je taková kombinace zcela ojedinělá. Přesto se s menšími modifikacemi objevuje na trhu i v současnosti. Dámy, které se rozhodnou pro tento parfém, mají jistě hodně odvahy a silné přesvědčení, že podtrhává jejich image a osobnost. Odvaha se však někdy vyplácí a je proto jen na individuální volbě ženy, zda okusí trochu retro stylu.
Miss Dior original
Některé vůně zůstávají nadčasové, tvůrci parfémů musí přesto jít s dobou. I proto uvedl Dior na trh v roce 2005 nový parfém, který měl ztělesňovat dynamiku 21. století - Miss Dior Chérie. Za základ posloužil Miss Dior, ke kterému přidali tóny jahod, karamelizovaného popcornu a fialek. Výsledek je moderní a překvapivý, není to typický lehký svěží parfém ani prisladká letní voňavka. Ideální je pro elegantní a zároveň energické mladé dívky. Vůně parfému přechází od svěžích tónů, přes sladké, po náznak vůně původního parfému Miss Dior.
miss dior cheriemiss dior cherie
Od roku 2007 se můžeme setkat s její lehčí verzí Miss Dior Chérie Eau de Toilette, která nemá stejné složení jako původní verze. Chybí v ní jahodová složka, čímž získává zcela jiný ráz.
miss dior cherie edt
K řady voňavek Miss Dior patří od roku 2009 i Miss Dior Chérie L'Eau, která s Miss Dior Chérie nemá v podstatě nic společného, kromě Chérie v názvu produktu. Tuto vůni bychom mohli oproti předchůdkyním zařadit do mainstreamu, protože absolutně odráží současné trendy. Její hlavu tvoří citrusové vůně, srdce květiny a základ pižmo, které má společné s ostatními jmenovkyně.
miss dior cherie leau
Aby toho nebylo v řadě Miss Dior málo, přidává světoznámý výrobce ještě i několik limitovaných nebo speciálních edicí. Sem patří i Miss Dior Couture Edition.
Miss Dior Couture Edition
Jak ale odlišit parfémy, jejichž flakony vypadají téměř stejně?
Miss Dior, jak jsme již zmínili, je zcela samostatná a výrazná kategorie. Miss Dior Chérie byla určena převážně pro mladší ženy, s dominujícími ovocnými tóny. V roce 2011 tento parfém Dior pozměnil. V nové verzi chyběly jahody. Stejný název parfému, ale zcela odlišná vůně zmátly spotřebitelů, kteří od nové vůně očekávali přibližně totéž jako od původní. Aby Dior snížil zmatek na trhu, rozhodl se novější verzi přejmenovat na Miss Dior 2011 (vypadlo z názvu Chérie). Parfému dominují citrosové plody, jasmín, damašská růže, pačuli, santalové dřevo a jiné.
Miss Dior Couture Edition 2011 má v hlavě kromě pomeranče a mandarinky i bergamot, v srdci jasmín a růži, v základě pačuli, vetiver a santalové dřevo.


Miss Dior z roku 1947 se následně přejmenoval na Miss Dior Original.
Parfémy Miss Dior jsou ve vyšší cenové kategorii, proto je výhodnější jejich nákup v internetových parfumeriích. Takto dokáže zákazník ušetřit desítky eur. Při tolika změnách a řadách vůní Miss Dior doporučujeme, aby si jako nový zákazník produkt nejdříve odzkoušel na pokožce a pak si ho objednával. Nezapomínejte ani na to, že není Miss Dior jako Miss Dior.Komentáře

Zatím nebyl vložený žádný komentář.


Komentáře můžou přidávat jen registrovaní uživatelé.SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Přihlaste se k odběru novinek